اصول مراقبت از پوست بعد از دهه 40 از زندگی

نوشته شده توسط:مدیریت سایت | ۰ دیدگاه

پس از دهه ۴۰ پوستتان احتیاج به مراقبت ویژهای پیدا میکند و به این دلیل که بهتدریج تولید کلاژن و الاستین در لایه درم (دومین لایه پوست) با سرعت و کیفیت پایینتری انجام میگیرد، استفاده از محصولات مراقبت از پوست ویژه و انتخاب محصولات با وسواس بیشتری توصیه میشود.

نگهداری روزانه :
اگر پوستتان خشک است فقط شبها و در غیر این صورت صبح و شب صورتتان را با پاک کننده مناسب پوست خود تمیز کنید. این پاک کننده میتواند به صورت تونر (بدون نیاز به آبکشی)، شیرپاککن و یا شوینده فوم باشد.صبح و شب از مرطوبکننده مناسب با پوست خود استفاده کنید. رطوبت رسانهایی حاوی SPF برای استفاده روزانه و سرم یا کرمهای شب که نفوذ عمقی و قدرت بازسازی و درمانی بیشتری دارند برای شبها توصیه میشود.

هر شب استفاده از کرم دور چشم را در برنامه مراقبت از پوست خود بگنجانید. این امر علایم خستگی، حلقه قهوهای و چروکهای احتمالی را از بین خواهد برد.اگر رطوبت رسان روز یا کرم پودرتان حاوی SPF نیست، حتماً قبل از خروج از خانه از ضد آفتاب استفاده کنید.

نگهداری هفتگی :
هفتهای یک بار و اگر پوستتان چرب است دو بار از اسکراب ( لایه برداری ) کنید. این امر ضمن پاکسازی پوست، علایم خستگی را از بین برده و به جذب بیشتر و بهتر محصولات درمانی بسیار کمپ میکند.استفاده هفتگی از ماسک لیفتینگ ، احیاکننده و یا آبرسان نیز بسیار مهم و مؤثر خواهد بود.

تغییر سبک زندگی :
اگر سیگاری هستید آن را ترک کنید. سیگار کشیدن باعث ایجاد خط اطراف لب میشود و سرعت کلاژن سازی را بسیار کم میکند.استفاده میزان مناسب آب در طول روز و رژیم غذایی سالم و استفاده از میوه و سبزیجات تازه به زیبایی و سلامت پوست کمک میکند.
منبع: پزشک انلاین

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...