تدریس به کمک قیلم واسلایدچه فایده دارد؟

نوشته شده توسط:مدیریت سایت | ۰ دیدگاه

تدریس به کمک قیلم واسلایدچه فایده دارد؟

این روش از روش های نوین در تدریس می باشد.

* فعالیت معلم: بررسی فیلم ها و اسلاید های انتخابی قبل از ورود به کلاس،  تهیه طرح درس برای توضیح درس، نمایش فیلم، ارائه سوال و پاسخ در رابطه با فیلم و بعد از نمایش آن

* اعتبار روش برای دانش آموز: دقت و صرف وقت کافی برای فهم مطالب و مهارت در درک تصویری

* جذابیت برای دانش آموزان: کلاس از یکنواختی خارج می شود.

 

برای مشاهده ادامه آموزش لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...

* ویژگی منحصر به فرد این روش: دانش آموزان با  مطالب به صورت بسیار واقعی تر آشنا می شوند، همچنین درک تصویری آن ها تقویت می شود.

* شیوه ی اجرا: نمایش فیلم همراه با توضیحات درس در حین پخش فیلم یا در پایان فیلم.

* مقررات این روش تدریس: سکوت کامل دانش آموزان در حین پخش فیلم، دانش آموزان در صورت داشتن سوال آن را یادداشت کرده و پس از فیلم یا در لحظه های مکث می پرسند.

* جایگاه در فرایند یاددهی یادگیری: تمرکز بخشی و توجه به عناوین و مفاهیم، افزایش قدرت تجزیه و تحلیل و تقویت مشاهده در دانش آموزان.

* روش خلاقیت: این روش در زمره ی روشهای فعال تدریس به شمار می رود،  زیرا فعالیت دانش آموز و معلم را به همراه دارد.

* روش نمایش فیلم و اسلاید و دانش آموزان خاص: این روش برای دانش آموزانی که درک تصویری بهتری نسبت به درک مطالعه ای دارند، مفید می باشد.

* نقاط قوت این روش تدریس: دانش آموزان می توانند از طریق گفتگو یافته های خود را با یکدیگر مقایسه کنند، فرصت لازم به معلم در اصلاح پیش داوری دانش آموزان و تشویق به تحقیق بیش تر و ایجاد زمینه برای روش مباحثه ای و روش حل مسئله، در هر صورت نمایش فیل و اسلاید در کلاس درس جذابیتهای خاص خود را دارد چرا که دانش آموزان به چنین فعالیت هایی علاقه نشان می دهند.

* نقاط ضعف این روش تدریس: موجود نبودن فیلم و اسلاید در تمام مدارس، مشکل بودن جمع آوری اطلاعات و تهیه فیلم، عدم فضای مناسب برای نمایش و ...

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!