نرم افزار جوجبرا چیست؟ GEO gebra

نوشته شده توسط:مدیریت سایت | ۰ دیدگاه

نرم افزار ژئوجبرا))       GEO gebra ژئوجبرا یک نرم افزار ریاضی برای استفاده در مدارس می باشد که مفاهیم علم های هندسه ، جبر و حساب را در یک محیط مشترک با هم تلفیق کرده است . این نرم افزار توسط مارکوس هوهن وارتر در دانشگاه سالزبورگ استرالیا طراحی و اجراشده است .ژئوجبرا یک نرم افزارهندسه پویاست که در آن با استفاده از نقطه ، بردار ، پاره خط و... می توان ترسیمات مورد نظر خود را به وجود آورد و سپس به صورتی پویا آنها را تغییر داد .

 

بقیه این نوشته را میتوانید در ادامه مطلب دنبال کنید....

این نرم­ افزار امکان بررسی دقیق­تر مسائل در حالت­های مختلف را فراهم می­کند. این کنکاش توسط ابزارها و قابلیت­های خاص در این نرم­افزارفراهم می­شود. اندازه­گیری, تغییر موقعیت , متحرک سازی و ایجاد لرزش, پی­گیری گام به گام روش رسم , تعقیب مسیر, بررسی صحت یک رابطه: مثل تعامد، توازی، تساوی طول، تساوی زاویه، انجام محاسبات ریاضی, رسم نموداراز قابلیتهای دیگر این نرم افزار است . برای جذاب کردن و کامل کردن شکلهای رسم شده، امکانات ویژه­ای در این نرم­افزار وجود داردمانند:اضافه کردن متن, استفاده از تصویر, اضافه کردن روابط ریاضی در صفحه, تنظیم رنگ و ضخامت و سبک خطی اشکال, جابجایی صفحه, نزدیک نمایی, دور نمایی, پنهان کردن جزء هندسی, پنهان کردن نام جزء هندسی, برداشت مشخصات ظاهری یک جزء, پاک کردن یک جزء.همچنین امکان چاپ ترسیم انجام شده با کیفیت بالا و به صورت رنگی نیز وجود دارد .

من بعنوان معلم کلاس پنجم دبستان عدالت دانشگاه اصفهان از مجتمع اموزشی نهایت تشکر را دارم

که زمینه فراگیری این نرم افزار آموزشی.   Geo gebra )را فراهم کردند.

باآشنایی که با این نرم افزار دارم وچند مورد طراحی داشتم توانستم تدریس خودرا جذاب تر ارائه دهم.

این نرم افزار ازکلاس اول دبستان تا دانشگاه را می تواند پوشش دهدودانش آموزان در فضایی هوشمندوآزاد به برر سی شکلها ومسائل می پردازندوبه شکل تعاملی یادگیری خورا به سطح بالاتر ارتقا دهند

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!