مصرف آبلیمو از پیری زودرس جلوگیری می کند

نوشته شده توسط:مدیریت سایت | ۰ دیدگاه

 

مصرف آبلیمو از پیری زودرس جلوگیری می کند

 یک متخصص تغذیه گفت: مصرف آبلیمو از پیری زودرس جلوگیری می کند و منجر به افزایش بینایی چشم می شود. دکتر 'مرتضی صفوی' افزود: آبلیمو منبع مهم اسید سیتریک و اسکوربیک ...

 مصرف آبلیمو از پیری زودرس جلوگیری می کند

 یک متخصص تغذیه گفت: مصرف آبلیمو از پیری زودرس جلوگیری می کند و منجر به افزایش بینایی چشم می شود. دکتر 'مرتضی صفوی' افزود: آبلیمو منبع مهم اسید سیتریک و اسکوربیک است که کنترل‌کننده اسید اوریک است.

 وی ادامه داد: آبلیمو در هضم غذا و نیز درمان بسیاری از بیماری های معده تاثیر دارد.

 صفوی اضافه کرد: آبلیمو در درمان سرماخوردگی، تنگی نفس، رماتیسم، دیابت، گلودرد چرکی، غلظت خون، تب، دردهای کلیه و شکم، سنگ های کلیوی و چربی خون تاثیر مستقیم دارد.

 صفوی اضافه کرد: مصرف آبلیمو در کنار مصرف گوشت قرمز و تخم مرغ، سبب افزایش آهن بدن می شود بنابراین به دختران توصیه می شود روزانه این ماده غذایی را برای جلوگیری از کمبود آهن مصرف کنند.

 صفوی در ادامه گفت: مصرف گوشت قرمز و تخم مرغ در دوران بلوغ، تضمین کننده سلامت مادران آینده است چرا که دختران در سن بلوغ برای جبران فقر آهن، نیازمند تغذیه ای مناسب هستند.

 وی اضافه کرد: براساس مطالعات انجام شده، بسیاری از مشکلات دوران بارداری و تولد نوزادان نارس، ارتباط مستقیم با وضع تغذیه مادر در زمان قبل از بارداری و سنین قبل از ازدواج دارد.

 صفوی گفت: دخترانی که زندگی خود را با تغذیه ناکافی در دوران کودکی همراه با بیماری شروع کرده و به دوره نوجوانی پا می گذارند، از یک طرف به علت کمبودهای تغذیه ای با کاهش قدرت یادگیری، افت تحصیلی، افزایش ابتلا به بیماری ها و کاهش توانمندی ذهنی و جسمی مواجه می شوند و از سوی دیگر، پس از ازدواج نمی توانند دوران بارداری شیردهی خوبی داشته باشند.

منبع:ایسودا  http://www.isouda.ir

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!