گوشت قرمز و تهدید سرطان

نوشته شده توسط:مدیریت سایت | ۰ دیدگاه

 

گوشت قرمز و تهدید سرطان

خوردن گوشت قرمز مولکول بالقوه خطرناکی را وارد بافت های بدن می کند.خوردن گوشت قرمز می تواند باعث بیماری قلبی و سرطان با ایجاد یک واکنش خطرناک در سیستم ایمنی بدن ...

 گوشت قرمز و تهدید سرطان

خوردن گوشت قرمز مولکول بالقوه خطرناکی را وارد بافت های بدن می کند.خوردن گوشت قرمز می تواند باعث بیماری قلبی و سرطان با ایجاد یک واکنش خطرناک در سیستم ایمنی بدن شود.

بدن انسان نمی تواند مولکول فوق را - یک نوع شکر - تولید کند اما در گوشت گوسفند ، گاو و خوک فراوان است.

در گذشته نیز مصرف گوشت قرمز عامل ایجاد سرطان و بیماری های قلبی معرفی شده بود اما تمرکز آن مطالعات روی چربی های اشباع شده و مواد شیمیایی تولید شده در طول آشپزی بود. تمرکز مطالعه جدید روی ماده ای به نام ان - گلیکولیل نیورامی نیک است. آزمایش ها روی سه فرد داوطلب - همگی اعضای این گروه تحقیق - تایید کرد اگر ماده فوق در غذا باشد جذب بافت های بدن مانند رگهای خونی می شود.

این آزمایش ها همچنین نشان داد که چون مولکول فوق بطور طبیعی در بدن نیست سیستم دفاعی بدن آن را مهاجم به حساب می آورد و دست به دفاع می زند.

این مولکول به احتمال بسیار زیاد بلافاصله سمی نیست و احتمال دارد که تحمل انسان پس از صدها هزار سال مصرف گوشت در برابر آن افزایش یافته باشد. احتمالا لطمه وارده پس از سالها مصرف گوشت آشکار می شود.

سبزیجات سرطان روده را علاج می کند

سبزیجاتی مانند کلم و گل کلم می تواند در مبارزه با سرطان روده موثر باشد. ماده ای به نام «ای.آی.تی.سی» هنگام آماده کردن برخی سبزیجات از آنها آزاد می شود که سلولهای سرطانی روده را نابود می کند و می تواند مانع انتشار بیماری در بدن شود.

مصرف این سبزیجات برای دو تا سه بار در هفته ، می تواند از بدن در مقابل این بیماری محافظت کند. ای.آی.تی.سی زمانی آزاد می شود که این دسته از گیاهان ، ریز، جویده ، پخته ، پردازش و هضم می شوند. این سبزیجات از جمله شامل خردل ، کلم ، جوانه و گل کلم است.


منبع:ایسودا   http://www.isouda.ir

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!