ایا واقعا برای جدا کردن حافظه فلش از کامپیوتر نیاز به Safety Remove داریم؟

نوشته شده توسط:مدیریت سایت | ۰ دیدگاه

حتما شما هم شنیده اید که نباید حافظه فلش را مستقیما از کامپیوتر جدا کنید و باید قبل از ان ارتباط حافظه فلش و کامپیوتر را قطع کنید و سپس اقدام به جدکردن فیزیکی حافظه فلش بکنید. دلیل اصلی استفاده از این روش نیز جلوگیری از پاک شدن داده های موجود برروی حافظه فلش است! اما این قضیه تا چه حد درست است؟

اگر شما از عمد نخواهید که کاری بکنید که داده های شما از روی حافظه فلش حذف شوند، جداکردن مستقیم حافظه های فلش از کامپیوتر مشکل ساز نخواهد شد. دلیل اصلی همه گیر شدن Safety Remove میان کاربران تنها یک چیز بود، صدای هشدار ویندوز هنگام جداکردم حافظه های فلش بدون استفاده از Safety Remove.

در چه زمانی ممکن است استفاده نکردن از Safety Remove خطرناک باشد؟

تنها در یک مورد خاص اگر شما از Safety Remove استفاده نکنید منجر به از دست دادن اطلاعات خواهد شد و ان هم زمانی است که داده ها در حال ذخیره شدن یا خوانده شدن از روی حافظه فلش هستند. اگر در چنین مواقعی حافظه فلش را مستقیما از کامپیوتر جدا کنید احتمال از دست دادن داده های موجود بسیار زیاد است.

البته قطعا هیچ کاربری این کار را انجام نمیدهد! اگر بخواهید از عمد کاری کنید که داده های شما حذف شوند میتوانید این روش را امتحان کنید و داده های موجود برروی حافظه فلش خود را از دست بدهید.

چرا ویندوز از کاربران میخواهد تا از Safety Remove استفاده کنند؟

مایکروسافت از کاربران میخواهد تا از امکان Safety Remove استفاده کنند تا اگر به هر دلیلی داده های موجود برروی حافظه فلش از بین رفتند، کاربران نتوانند مایکروسافت را مقصر بدانند، به همین منظور مایکروسافت از کاربران ویندوز میخواهد تا از امکان Safety Remove استفاده کنند.

احتمال حذف شدن داده های موجود برروی حافظه های فلش برابر با ۰٫۱ درصد است که در مقایسه با ۹۹٫۹ درصد امکان موفقیت بسیار ناچیز است اما به هرحال مایکروسافت میخواهد تا با یاداوری کردن به کاربران برای استفاده از Safety Remove، درصد خطا را به ۰ درصد برساند.

نتیجه گیری:

شایعات زیادی درباره مسائل مختلف دنیای فناوری وجود دارد، از جمله سرطان زا بودن وسایل الکترونیکی و Safety Remove کردن حافظه های فلش! ما در دیفوراف تلاش میکنیم تا این شایعات را شناسایی کنیم و شما را از غلط بودن ان ها با خبر سازیم. به راستی اگر شما دیدگاه دیگری دارید، بخش نظرات برای شماست.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!