هشدار کره شمالی درباره خطر جنگ هسته ای قریب الوقوع

نوشته شده توسط:مدیریت سایت | ۰ دیدگاه

هشدار کره شمالی

کره شمالی درباره خطر جنگ هسته ای قریب الوقوع به شورای امنیت سازمان ملل متحد هشدار داد.


وزیر امورخارجه کره شمالی اعلام کرد به شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام می کند که شرایط در شبه جزیره کره برای جنگ هسته ای قریب الوقوع مهیا شده است.

تلویزیون دولتی کره شمالی با اعلام این مطلب تاکید کرد: وزارت امورخارجه کره شمالی به شورای امنیت سازمان ملل متحد اطلاع داده است که به علت اقدامات تحریک آمیز آمریکا و دست نشاندگانش در کره جنوبی، شبه جزیره کره در آستانه جنگ هسته ای قریب الوقوع قرار دارد.

بیانیه دولت کره شمالی خطاب به قدرتهای جهانی عضو شورای امنیت در حالی منتشر می شود که اخیرا ارتش آمریکا به همراه نیروهای نظامی کره جنوبی رزمایش مشترکی را برگزار کرده اند.

پیونگ یانگ در ادامه هشدار خود افزوده است که "هم اکنون زیردریایی های امریکایی مجهز به سلاح هسته ای در سواحل کره جنوبی مستقر شده اند. بدین ترتیب خطر اغاز جنگ در شبه جزیره کره واقعی است."

از سوی دیگر، خبرگزاری دولتی کره شمالی هم امروز به نقل از یکی از سخنگویان کمیته برای اتحاد مسالمت آمیز دو کره با هشدار به دولت کره جنوبی اظهار داشت "رییس جمهور جدید کره جنوبی خوب است که به سخنانی که از دهانش خارج می شوند دقت کند."

اخیرا در جریان افزاش تنش میان کره شمالی و کره جنوبی در پی انجام سومین آزمایش هسته ای دولت کره شمالی "پارک گن هیه" رییس جمهور جدید کره جنوبی از مقامات کره شمالی خواسته بود تا برنامه هسته ای خود را کنار گذارند. 

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!