alexa الکسا چیست؟

نوشته شده توسط:مدیریت سایت | ۰ دیدگاه

سایت الکسا alexa

 

آیا تا به حال به بررسی آماری وب سایت خود پرداخته اید؟ پرداختن به این مساله مهم یکی ازحیاتی ترین مسائل مدیریت و انتخاب استراتژی مناسب در جهت بهبود عملکرد سایت شماست و با استفاده دقیق از ابزارهای آماری میتوانید پتانسیل حقیقی سایت خود را بشناسید. از جمله این ابزارها ، ابزار آمار وب سایت،  Alexa است. استفاده از این ابزار قدرتمند می تواند باعث افزایش ترافیک سایت شما شود.

اصلی ترین مساله در کنترل ترافیک ، دانستن روش کار با ابزار الکسا و بررسی آمار وب سایت است. صاحبان وب سایت ها(وب مسترها) باید بدانند که چگونه می توانند با آمار گیری از Alexa و بررسی اینکه چگونه در دوره ای خاص بازدید کنندگان بیشتری به سایت آمده اند استراتژی های خود را تغییر دهند. با بررسی این گونه آمارها شما می توانید مواردی که باعث افزایش بازدید کننده در سایت بوده را شناسایی کنید وبراین اساس روش بازاریابی خود را تغییر دهید .

ابزار الکسا و آمارگیری از بازدید کنندگان وب سایت

Alexa ابزار بسیار قدرتمندی در جمع آوری آمار وب سایت هاست. شما با استفاده از این آمار می توانید شناخت بیشتری از بازدید کنندگان وب سایت خود و رفتار آنها داشته باشید.

وب سایت Alexa درکنار تجزیه و تحلیل آماری و نمایش تراکم سایتتان به نظر سنجی در ارتباط با وب سایت ها پرداخته و با بررسی دقیق این آمارها به راحتی می توانید بازار خود را بشناسید و بدانید که روی چه اهدافی تاکنون متمرکز شده اید.

با استفاده هرچه بیشتر از این آمارها خواهید توانست به درک بهتری ازنحوه عملکرد سایت خود برسید و در نهایت وب سایت خود را به سمت بازاریابی موفق تری هدایت کنید.

آمارهای جمعیتی در حقیقت به شما کمک می کند تا بتوانید بازدید کنندگان واقعی وب سایت خود را شناسایی کنید. و امروزه این آمارها سهم زیادی در دنیای تبلیغات و بازاریابی خواهند داشت.

 

اطلاعات ترافیک وب سایت در الکسا

در این بخش خواهید توانست ترافیک سایت خود را آنالیز کنید به این معنی که منشا ترافیک سایت خود را بشناسید و بدانید که کاربران از کجا و چگونه به سایت شما آمده اند آیا از طریق موتورهای جستجو سایت را پیدا کرده اند یا به طور مستقیم آدرس وب سایت را در نوار آدرس وارد کرده اند و یا اینکه از طریق لینکهایی که در سایت های دیگر بوده است به سایت هدایت شده اند.

البته در نقطه مقابل هرگز از نقاط ضعف سایت خود غافل نشوید. کار اصلی شما این است که بر اساس این آمارها بتوانید نقاط ضعف و قوت سایت را پیدا کنید و در پی برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قدرت خود برآیید

 

آمارگیر الکسا

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!