رقابت آب گوجه فرنگی با نوشابه های انرژی زا

نوشته شده توسط:مدیریت سایت | ۰ دیدگاه

برای تامین انرژی بدن: مصرف آب گوجه‌فرنگی موثرتر از نوشابه‌های انرژی‌زا

کارشناسان تغذیه و سلامت در یک مطالعه جدید....


گوجه فرنگی

کارشناسان تغذیه و سلامت در یک مطالعه جدید ادعا کرده‌اند که برای رفع خستگی و تامین مجدد انرژی بدن پس از انجام تمرینات ورزشی، مصرف آب گوجه فرنگی بهتر و موثرتر از نوشابه‌های انرژی‌زا است.

به گزارش ایسنا، کارشناسان می‌گویندگوجه‌فرنگی حاوی مواد شیمیایی حیاتی است که این مواد به بهبود عضلات و رفع خستگی آنها و نیز بازگرداندن سطح قند خون به وضعیت عادی پس از انجام تمرینات ورزشی و کشیدگی ماهیچه‌ها و عروق کمک می‌کنند.
به نوشته روزنامه دیلی میل، کارشناسان تعدادی از انستیتوهای سلامت در یونان آزمایشاتی را روی 15 ورزشکار طی یک دوره دو ماهه انجام دادند. 9 نفر از این ورزشکاران پس از ورزش، آب گوجه‌فرنگی نوشیدند و شش نفر دیگر نیز از نوشابه‌های انرژی‌زای ورزشی استفاده کردند.
نتایج بررسی‌ها نشان داد در گروهی که پس از انجام تمرینات از آب گوجه‌فرنگی استفاده کردند پس از مصرف این نوشیدنی، تنش و فشار عضلانی سریعتر بهبود پیدا کرد و همچنین سطح قند خون آنها زودتر به حالت طبیعی بازگشت.

منبع:ایوان اطلاعات

کلمات کلیدی:آب گوجه فرنگی , نوشابه انرژی زا , آب گوجه فرنگی یا نوشابه انرژی زا , تامین انرژی بدن , تامین مجدد انرژی بدن , تمرین ورزشی , رفع خستگی , سلامت , فواید آب گوجه,بنگاه اطلاعات علمی,گوگل,الکسا,اکلسا,یاهو,

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!