سه نکته مهم درباره اصطلاحات انگلیسی

نوشته شده توسط:مدیریت سایت | ۰ دیدگاه

تعداد زیادی از اصطلاحات غیر رسمی و به اصطلاح خودمانی هستند. برخی دیگر حالت غیرمودبانه و برخورنده دارند. باید بخاطر داشت که این دسته از اصطلاحات فقط بین دوستان نزدیک و یا کسانی که رابطه خیلی صمیانه دارند به کار می رود و کاربرد آنها در شرایط دیگر می تواند سبب رنجش و ناراحتی افراد می شود.

آموزش تصویری زبان

نکته اول:

تعداد زیادی از اصطلاحات غیر رسمی و به اصطلاح خودمانی هستند. برخی دیگر حالت غیرمودبانه و برخورنده دارند. باید بخاطر داشت که این دسته از اصطلاحات فقط بین دوستان نزدیک و یا کسانی که رابطه خیلی صمیانه دارند به کار می رود و کاربرد آنها در شرایط دیگر می تواند سبب رنجش و ناراحتی افراد می شود. مثلا اصطلاح Cut it out! به معنای دیگه بسته فقط بین دوستان نزدیک و یا در حالت ناراحتی یا عصبانیت گفته می شود. لذا به هنگام  یادگیری یک اصطلاح علاوه برمعنای آن باید مناسبت های اجتماعی آن را نیز فرا گرفت و دانست که کاربرد یک اصطلاح در چه موقعیت هائی مناسب یا نامناسب است.

نکته دوم:

درست ایت که زبان انگلیسی صدها اصطلاح دارد. ولی این بدان معنی نیست که ما در گفتار یا نوشتار خود مرتبا و پشت سرهم از اصطلاح استفاده کنیم. همان گونه که به کار نبردن اصطلاح به گفتار ما حالت خشک و جدی می دهد، کاربرد بیش از اندازه آن نیز به گفتار و نوشتار ما حالت مصنوعی و غیرطبیعی می دهد. لذا باید توجه داشت که اگر متنی را بنویسیم یا گفتاری را آماده میکنیم از اصطلاحات به صورت متناوب و با فاصله طبیعی استفاده کنیم.

نکته سوم:

باید توجه داشت که  Idiom با  Slang تفاوت هایی دارد. Slang به اصطلاحاتی اطلاق میشود که خیلی غیر رسمی اند و اغلب گروه های خاصی از قبیل نوجوانان، سربازان، خلافکاران و غیره از آنها استفاده می کنند. تعدادی از این اصطلاحات ماندگارند ولی بسیاری از آنها به سرغت عوض شده و با اصطلاحات جدید جایگزین می شوند. یادگیری این دسته از اصطلاحات برای زبان آموزی که اصطلاحات اصلی انگلیسی را نمیداند چندان ضرورتی ندارد و علاوه بر آن باید توجه داشت که استفاده از این اصطلاحات به اصطلاح خیابانی تاثیر چندان خوبی در شنونده ایجاد نمیکند در حالی که اصطلاحات اصلی انگلیسی جزء جدائی ناپذیر و ضروری آن است و کاربرد آن باعث ایجاد صمیمیت می شود. لذا به زبان آموزان توصیه می شود ه ابتدا  Idioms را یاد بگیرند و آنگاه اگر ضروری باشد به Slang بپردازند.

کلمات کلیدی:آموزش زبان انگلیسی, سه نکته مهم درباره اصطلاحات انگلیسی, اصطلاحات انگلیسی,

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!