ما و اساطیر

نوشته شده توسط:مدیریت سایت | ۰ دیدگاه

در این تارنگار درباره اساطیر و افسانه های ایران بسیار سخن گفته ام و مقاله های مختلفی قرار داده ام از پادشاهان شاهنامه ( کیومرث ، هوشنگ ، تهمورث ، جمشید ، ضحاک و .... ) تا هفت خان رستم و هفت خان اسفندیار و حتی شخصیت های تاریخی مثل کوروش بزرگ و آریو برزن و .... . اما در این نگاره قصد من اینست که راجع به چیزی مهمتر از این ها سخن بگویم و ان چگونگی رفتار ما با این اساطیر است . اساطیری که برای جاودانگی این کشور خون دادند و جانشان را فدا کردند از خان هشتم و داستان کشته شدن رستم تا مرگ با عزت آریو برزن و همه و همه این خون ها ریخته شد تا با این آبیاری این کشور زنده و پایدار باقی بماند در طول تاریخ . اما هم اکنون ما چگونه با ان ها رفتار میکنیم اگر کمی به دور برتان نگاه کنید متوجه میشوید که ما به بدترین شکل ممکن با ان ها رفتار میکنیم از پایین آوردن نماد ها و مجسمه ها گرفته تا از بین بردن یا و خاطر و حتی تحریف کردن تاریخ . آیا کسانی که آن چنان دلاورانه برای ایران نبرد کردند و خون دادند سزاوار اینگونه رفتاری هستند ؟

پس امروز من و تو دست به دست هم میدهیم تا بار دیگر تاریخمان را زنده کنیم برای بازسازی دوباره ابنتاریخ کمک همه گان نیاز است . 

باشد که اساطیرمان را پاس داریم و درباره ان ها بیشتر مطاله کنیم و اطلاعاتمان را به دیگران و حتی به نسل های بعد منتقل کنیم.


    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!