واحد چهارم:کار با چوب-سال سوم

نوشته شده توسط:مدیریت سایت | ۰ دیدگاه

.    روکش های مصنوعی را تعریف کنید؟این نوع روکش ها ورقه های نازک کاغذی هستند که آن را بعد از آغشته کردن با مواد شیمیایی مخصوص بروی انواع فراورده های چوبی مانند تخته خرده چوب پرس می کنند.

10.روکش های مصنوعی چگونه ساخته می شوند؟برای تهیه ی این نوع روکش ها ورقه های کاغذ را از داخل چسب مخصوص یا رنگ عبور   می دهند

 

11.چرا روکش های مصنوعی را از داخل چسب یا رنگ عبور می دهند؟تا از نظر رطوبت و حرارت مقاوم شود.

 

12.روکش های مصنوعی در چه جاهایی استفاده می

شوند؟روکش های مصنوعی با ضخامت های مختلف ساخته می شود و در کارهای گوناگون از قبیل تزیینات مبلمان و خصوصا قفسه ی آشپذخانه از آن استفاده می کنند.

 

13.انواع ترکیبات چوبی(کمپوزیت)را نام ببرید؟چوب سیمان سطح صاف-چوب سیمان-چوب سیمان نما آجری-چوب سیمان با یونولوت-چوب و گچ با اسفنج-چوب و گچ.

 

14.چرا از ترکیبات چوب به عنوان مصالح ساختمانی استفاده میشود؟ترکیبات چوب با سایر مواد شامل صفحات چوب سیمان و چوب-گچ است.که از آن به عنوان مصالح ساختمانی برای ساختن منازل مسکونی در حداقل زمان نیز استفاده می کنند.

 

15.انواع آیق را نام ببرید؟آبق صدا-حرارت-برودت

 

16.آیق چگونه تهیه می شود و در چه جاهایی مورده استفاده قرار            می گیرند؟از ترکیب ذرات چوب با مواد مختلف از قبیل یونولیت وسایر مواد صفحاتی ساخته می شود که به عنوان صفحات عایق صدا-حرارت-برودت در بسیاری از مکان هایی مانند سالن های کنفرانس-سینما-غیره به کار می رود.

 

17.چگونه می توان ظاهر قطعات چوب سیمان را تغییر داد؟به وسیله ی روکش های مصنوعی یا با رنگ کردن تغییر داد.

 

18.هفت مورد از عوامل تخریب چوب را بنویسید؟حشرات-باکتری ها-شیمیایی-مکانیکی-آتش سوزی-موجودات چوب خوار دریایی-قارچ ها

 

19.قارچ ها چگونه چوب ها را از بین می برند؟قارچ ها موجودات زنده ای هستند که برخی از آنها به درختان زنده(سرپا)و برخی دیگر به چوب حمله ور می شوند و از مواد تشکیل دهنده ی بافت چوبی یا مواد غذایی موجود در چوب تغذ یه می کنند.

 

20.چوبی که مورده حمله ی قارچ ها قرار گرفته چه نشانه هایی دارد؟قارچ ها باعث پوسیدگی چوب می شوند.همچنین رنگ طبیعی آنها تغییر می کند و چوب را به رنگ سفید یا قهوه ای در می آورند.در هر حال در مرحله ی پوسیدگی زیاد قطعات چوبی را به راحتی می توان با دست شکست و از هم جدا کرد.

 

21.در بین حشرات کدا حشره بیشترین صدمه را به چوب می زند؟موریانه ها و سوکس های چوبخوار

 

22.حشرات چوبخوار چگونه چوب را از بین می برند؟نوزاد این حشرات(لاور)باعث ایجاد تونل و دالان درداخل چوب می شوند و می توانند مصنوعات چوبی را نابود و خانه های چوبی را ویران کنند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!